چگونه ریزش مو را متوقف کنیم؟

ریزش مو اختلالی است که منجر به جدا شدن موها از پوست نازک کف سر می شود. از آنجا که موها عملکردهای بیولوژیک بسیاری مانند محافظت کف سر در مقابل نور خورشید دارند، از دست رفتن آنها منجر به ایجاد آسیب هایی به کف سر می شود. از طرفی، آسیب های روانشناختی نیز به دنبال ریزش مو گریبان گیر فرد خواهد شد. بنابراین درمان ریزش مو بسیار ضروری است. از این بین، مواد شیمیایی موجود در آب، غذاها و شوینده ها، از عوامل مهم ریزش مو است. بنابراین محدود کردن استفاده از محصولاتی با پایه شیمیایی و به کار بردن محصولات گیاهی می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش روند ریزش مو داشته باشد.

در سرتاسر جهان، ترکیبات گیاهی متعددی مانند تونیک مو، نرم کننده مو، شامپو و غیره ساخته شده است که با تقویت ریشه مو و کمک به رشد مجدد موهای ریخته شده، درمان کننده ریزش موهایی می شود که به دلایل مختلف ژنتیکی، میکروبی و بیماری ها دچار آسیب شده اند.

یکی از تاثیرات مواد گیاهی در رشد مو، افزایش متابولیسم آهن در بدن است. آهن، عنصری است که منجر به اکسیژن رسانی به بافت های بدن از طریق خون می شود. این فرآیند، برای رشد طبیعی مو و حفظ سلامت موها حیاتی می باشد. فقر آهن و در ادامه آن کمبود اکسیژن در بدن ریزش موها را در پی خواهد داشت.

درمان موها با عصاره گیاهان استوایی و گرمسیری، فولیکول های مو را تحریک کرده و منجر به رشد مجدد ریشه موها می شود. استفاده از این گیاهان که عمدتا به صورت استفاده از روغن آنها است، از مواد ضروری بدن هستند که کمبود آنها سست و ضعیف شدن موها را در پی خواهد داشت.

علاوه بر این، پلی ساکاریدها، ویتامین های B، C و E، کربوهیدرات ها و آمینواسیدهای موجود در مواد گیاهی، رشد مجدد موها را تحریک می کنند.

بر اساس آنچه در بالا گفته شد، روی آوردن به طب سنتی که خاستگاه آن علاوه بر کشورهای شرقی در ایران نیز بوده و دیرینه ی بسیاری دارد، می تواند سلامتی و زیبایی ما را تضمین کند. تونیک ضد ریزش هلث نوشن نیز که یک ترکیب کاملا گیاهی می باشد از این قاعده مستثنی نبوده و نتیجه ی سالها مطالعه در پیشینه طب سنتی ایران و جهان بوده و چنانچه به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تضمین کننده ی سلامت موهای شما باشد.


فعالیت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد. و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.