مراقبت ویژه جهت جلوگیری از ریزش مو

مراقبت ویژه جهت جلوگیری از ریزش مو

 

در بسیاری از فرهنگ ها داشتن موهایی سالم، پرپشت و لطیف چه برای خانمها و چه برای آقایون، همواره نشانه زیبایی محسوب میشده. امروزه هم با پیشرفت در زمینه زیبایی و سلامت امکانات زیادی وجود داره که به ما کمک میکنه از موهامون مراقبت کنیم، اما با این حال خیلی از افراد با مشکل ریزش مو مواجه هستن. مراقبت نادرست، بی توجهی به یک سری نکات ساده و مشغله زیاد باعث شده افراد کمتر به شیوه مراقبت از بدنشون توجه کنن، به همین دلیل عوامل محیطی و داخلی منجر به آسیب بافت های حساسی مثل پوست و مو میشه. علل رایج ریزش مو شامل موارد زیر میشه:

 • ریزش ارثی
 • اختلال هورمونی
 • کمبود ویتامین و تغذیه نامناسب (مثل کمبود آهن، فولیک اسید، ویتامین های B)
 • استرس و بیماری
 • بارداری و زایمان (به دلیل کمبود مواد معدنی)
 • شوره (به دلیل پوسته ریزی کف سر)
 • استفاده از ترکیبات شیمیایی برای حالت دهی به مو
 • استفاده از آب سنگین یا حاوی مواد شیمیایی فراوان برای شستوی مو

در کنار درمان و استفاده از محصولات ضدریزش، باید از مویی که دچار ریزش شده مراقبت ویژه کرد. چون تا زمانی که شیوه مراقبت از موهامون رو اصلاح نکنیم، ریزش مو دوباره و دوباره برمیگرده. ما اینجا چند نکته مهم رو به افرادی که ریزش مو دارن یا میخوان از ریزش موهاشون پیشگیری کنن توصیه میکنیم:

 1. به دنبال علت ریزش مو باشید! (مثل درمان بیماری، کنترل مشکل هورمونی و ... با مراجعه به پزشک متخصص)
 2. کف سرتون رو ماساژ بدید! اینطوری گردش خون در کف سر افزایش پیدا میکنه و باعث تحریک فولیکول ها و تقویت ریشه مو میشه.
 3. تغذیه مناسبی داشته باشید! منظور از تغذیه مناسب مصرف غذاهایی سرشار از آهن، پروتئین، کلسیم و ویتامین B هست. گاهی لازمه برای رفع کمبود ویتامین ها و مواد معدنی - با مشورت با یک متخصص- از مکمل هایی غذایی کمک گرفت.
 4. از استرس پرهیز کنید! استرس زیاد باعث ریزش مو و سفید شدن زودهنگام موها میشه. یوگا، مدیتیشن، ورزش و پیاده روی میتونه به کاهش استرس کمک کنه.
 5. از محصولاتی با پایه گیاهی برای حالت دهی و رنگ کردن موها استفاده کنید! مصرف زیاد ترکیبات شیمیایی به مو و کف سر آسیب می رسونه.
 6. از محصولات تقویتی مو و کف سر استفاده کنید!

در صورت لزوم  برای کنترل ریزش مو و رویش مجدد موها از ترکیبات درمانی و تقویتی کمک بگیرید. از محصولی استفاده کنید که حاوی ترکیبات شیمیایی کمتر، و مواد مغذی و گیاهی بیشتره. روش مصرف اون رو به دقت دنبال کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.


فعالیت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد. و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.