مراقبت روزانه پوست

قدم به قدم مراقبت روزانه پوست

 

هر روز پوست ما در معرض آلودگی ها، نور آفتاب، وزش باد و ترکیبات آرایشی، و همینطور تغییرات درونی مثل بیماری ها و تغییرات هورمونی قرار داره، و تمام این مسائل پوست ما رو دستخوش تغییر میکنه و باعث آسیب رسیدن بهش میشه. به همین دلیل برای داشتن پوستی سالم و شاداب، مراقبت روزانه امری ضروریه. امروز می خوایم شما رو با نحوه کلی مراقبت پوست، فارق از نوع اون آشنا کنیم.

مرحله 1- پاکسازی:

وقتی صبح از خواب بیدار میشیم، اولین و مهمترین قدم برای حفظ سلامت و زیبایی پوست پاکسازیه. اما برای این کار باید محصول مناسب پوستتون رو انتخاب کنید. صابون رو از گزینه هاتون حذف کنید، تمیز کردن پوست با صابون بیشتر باعث آسیب پوستتون میشه. موها رو جمع کنید و اگه لازم بود با هدبند یا یه روسری ببندید تا بتونید کل صورت رو بخوبی تمیز کنید. این کار رو با حرکات ملایم و دورانی انجام بدید و به پوست فشار نیارید.

مرحله 2 – آب رسانی:

مهم نیست نوع پوستتون چیه؛ همه پوست ها به رطوبت نیاز دارن. بعد از تمیز کردن پوست، روی پوستی که کمی با آب ولرم مرطوب شده، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. کرم رو به آرامی روی پوست صورت، گردن و گوشها ماساژ بدید تا جذب بشه. کرم مخصوص صورت برای دور چشم مناسب نیست، مگر در مواردی که روی محصول ذکر شده باشه. پس، از یه کرم دور چشم برای این ناحیه استفاده کنید.

مرحله 3- ضدآفتاب:

ممکنه کرم مرطوب کننده شما دارای ضدآفتاب باشه. اما این به تنهایی کافی نیست و بهتره در کنار اون از یک ضدآفتاب هم استفاده کنید و هر دو ساعت اون رو تمدید کنید. بدون ضدآفتاب اشعه مضرر UV میتونه طی 15 دقیقه به پوست شما آسیب بزنه. ضد آفتابی انتخاب کنید که همزمان جلوی UVA و UVB رو بگیره و حداقل SPF30 داشته باشه.

در هر فصل و در هر شرایط آب و هوایی که هستید هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. آب، برف و شن های ساحل نور خورشید رو بازتاب میدن و شدت تاثیر اون رو چند برابر میکنن. بهترین انتخاب ضدآفتابهای مقاوم در برابر آب هستن که در هر شرایط میتونن از پوست محافظت کنن.

مرحله 4- پاکسازی دوباره:

در آخر روز و قبل از خواب، باید دوباره پوست رو تمیز کرد. اگه مواد آرایشی روی پوستتون هست، با آرایش پاک کن یا دستمال مرطوب پاک کننده آرایش مواد آرایشی رو از روی پوست پاک کنید و بعد پوست رو تمیز کنید.

مرحله 5 – آبرسانی و تغذیه مجدد:

اگر پوست چرب دارید، استفاده از یک آبرسان کافیه. اما برای انواع دیگه بویژه پوست خشک، تغذیه رسانی پوست در این مرحله جای میگیره، بنابرای یک کرم شب مغذی و کرم دور چشم آخرین گام از مراقبت روزانه شما رو تشکیل میده.


فعالیت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد. و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.