خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز، اولین سایت بازاریابی شبکه ای در ایران با دریافت بالاترین درجه گواهی SSL برروی پروتکل امن HTTPS است.

ssl

همه با هم موفقیت را (دریک فضای امن) تجربه کنیم!
وبسایت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز، اولین سایت بازاریابی شبکه ای در ایران با دریافت بالاترین درجه گواهی SSL برروی پروتکل امن HTTPS
به گزارش تیم توسعه نرم افزار گروه صنعتی پلیمر بوشهر، از آنجایی که امنیت در فضای تبادل اطلاعات از همان ابتدا برای ما مهم بوده است در مسیر امنیت بالا اکنون پنبه ریز به عنوان امنترین سایت بازاریابی شبکه ای در ایران شناخته می شود.

در  مطلب  برگرفته از سایت ایران هشدار ( پایگاه اطلاع رسانی جهت کاهش کلاه برداری )توضیحاتی در رابطه با گواهی اس اس ال و فواید ان و کمکی که به حفظ حریم شخصی کاربران میکند را برای شما توضیح خواهیم داد.

همان طور که می دانیم، اطلاعاتی که به طور معمول در صفحات وب رد و بدل می شوند در بستر پروتکل HTTP یا Hyper Text Transfer Protocol انتقال می یابند، این پروتکل استانداردی تعریف شده است که با آن متن ساده یا plain text را منتقل می کنند، از طرفی این داده ها به دلیل رمزنگاری نشدن، برای افراد سوم شخص قابل خواندن هستند، مثلا اگر پسورد خود را در بستر این پروتکل به سروری منتقل کنید، ممکن است از طریق سرویس دهنده اینترنت، قابل روئیت باشد (با استفاده از برنامه هایی تحت عنوان sniffer)، لذا http از لحاظ امنیتی برای کارهایی که به اطلاعات حساس از جمله حسابهای بانکی و رمزهای مشتریان مربوط می شود اصلا مناسب نیست، از این رو بانک ها و فروشگاههای اینترنتی و در کل سایتهایی که امنیت کاربران برایشان اهمیت زیادی دارد، از پروتکلی دیگر به نام HTTPS یا Hyper Text Transfer Protocol Secure بدین منظور استفاده می کنند.

پروتکل امنیتی SSL چیست؟
اس اس ال SSL یا Secure Socket Layer راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده است که توسط شرکت Netscape ارایه شده است. در واقع SSL پروتکلی است که پایین تر از لایه کاربرد (لایه ۴ از مدل TCP/IP) و بالاتر از لایه انتقال (لایه سوم از مدل TCP/IP) قرار می گیرد. مزیت استفاده از این پروتکل، بهره گیری از موارد امنیتی تعبیه شده آن برای امن کردن پروتکل های غیرامن لایه کاربردی نظیر HTTP، LDAP، IMAP و… می باشد که براساس آن الگوریتم های رمزنگاری بر روی داده های خام (plain text) که قرار است از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می شود و محرمانه ماندن داده ها را در طول کانال انتقال تضمین می کند.

گواهی ریشه (ssl) چیست؟

برای اطمینان از این‌که وب‌سایتی دارای گواهی ریشه است، هنگام ورود به سایت، در کنار آدرس سایت، در مرورگر شما یک علامت قفل نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی قفل ظاهرشده در مرورگر وب اطلاعات گواهی صادرشده قابل‌مشاهده خواهد بود و شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این وب‌سایت امن باشد.

در SSL نوع EV در کنار قفل نام اختصاصی گواهینامه دیجیتالی صادره نمایان داده میشود که بالاترین درجه اطمینان را دارد و تعداد محدودی از سایت ها این نوع گواهی را دارند. در سایت پنبه ریز گواهینامه دیجیتال با PISC در نوار آدرس مشخص است .

ایران هشدار - امروزه اینترنت به پل ارتباطی میان افراد و سازمان‌ها تبدیل‌شده و تقریباً همه روابط انسان‌ها از طریق اینترنت صورت می‌گیرد. بسیاری از ما  روزانه اطلاعاتی از این طریق دریافت می‌کنیم و اطلاعاتی ارسال می‌کنیم که برخی از این اطلاعات جزء اطلاعات شخصی و محرمانه ما به‌حساب می‌آیند. علی‌رغم تلاش‌های دولت برای جلوگیری از کلاه‌برداری، همگام با رشد ارتباطات و اطلاعات، با افزایش روزافزون کلاه‌برداری و سرقت در حوزه تجارت الکترونیک، هراس از سرقت و سوء استفاده از اطلاعات شخصی (همانند اطلاعات کارت‌های اعتباری و حساب افراد) هم چنان غیرقابل‌اجتناب است. از طرفی استفاده نکردن از اینترنت نیز در تجارت و ... غیرممکن است و ازآنجاکه برای هر مشکلی راه‌حلی وجود دارد، باید به دنبال راهی برای ایجاد امنیت در تمام امور به‌خصوص تجارت الکترونیک باشیم:

اطلاعات از کدام قسمت ربوده می‌شود؟

هنگامی‌که آدرس یک وب‌سایت را در مرورگر وارد می‌کنیم، اطلاعات بین کامپیوتر ما و کامپیوتری که سایت روی آن قرار دارد (Server) در حال رد و بدل هستند، پس اگر بتوانیم این ارتباط را امن کنیم، اطلاعات ربوده نخواهند شد. اطلاعات در اینترنت در غالب فایل‌های متنی منتقل می‌شوند. دقیقاً مانند زمانی که قصد دارید یک نامه به دوستی در خارج از شهر خود بدهید و تمایلی ندارید کسی از محتوای آن باخبر شود. هنگامی‌که نامه را در صندوق پست می‌اندازید تا زمانی که به دست دوست شما برسد، این نامه دست چندین نفر قرار می‌گیرد. حال شما می‌توانید متن داخل نامه را به صورتی با رمزنگاری بنویسید که فقط خود شما و آن دوستی که آن نامه را برای او ارسال کرده‌اید از آن سر دربیاورید. در مورد فعالیت در اینترنت هم همین‌طور است می‌توانید تمام اطلاعات خود را رمزنگاری کنید.
یکی از روش‌های ساده و متداول برای رمزگذاری اینترنتی استفاده از پروتکل (SSL (secure socket layer است که از آن برای امن کردن پروتکل‌هایی با ضریب امنیت پایین مثل HTTP و IMAP و... استفاده می‌کنند. این پروتکل یک سری الگوریتم رمزنگاری، بر روی ‌داده‌های ورودی قرار می‌دهد که هنگام عبور رمزنگاری می‌شوند. برای این کار، به دو نوع گواهی دیجیتال SSL یکی برای سرویس‌گیرنده و یکی برای سرویس‌دهنده و نیز یک مرکز صدور گواهینامه دیجیتال نیاز است. وظیفه مرکز صدور گواهی دیجیتال، احراز هویت طرفین ارتباط، نشانی‌ها، حساب‌های بانکی و تاریخ انقضای گواهینامه است.

چرا SSL ؟
شما نیاز دارید در فضای مجازی از فروشگاهی خرید انجام دهید، یا افرادی که بازرگان یا تاجر هستند باید از این طریق خریدوفروش انجام دهند. آیا می‌دانید با چه وضعیتی روبرو هستید؟ چه اطمینانی وجود دارد که پس از خرید و پرداخت هزینه، جنس مدنظر به دست شما برسد؟ چه اطمینانی وجود دارد که فروشگاه جنس را از شما پس بگیرد؟ از کجا می‌دانید که پس از خرید به صاحب فروشگاه دسترسی دارید یا خیر؟ در اینجاست که گواهی SSL اطلاعاتی نظیر: نام دامنه، نام شرکت، نشانی شرکت، شهر، کشور اقامت، تاریخ انقضای گواهینامه فروشگاه مدنظر را در بردارد و شما می‌توانید مطمئن باشید که این وب‌سایت یا فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید، هویت مشخص و قابل‌دسترسی را دارد.
با خرید گواهینامه SSL، شرکت‌ها علاوه بر این‌که اطلاعات کامل خود را به مشتری ارائه می‌دهند، باعث ایجاد امنیت خاطر خریدار می‌گردند و تمامی اطلاعات ردوبدل شده از دسترس هکرها و حملات فیشینگ و ... در امان خواهد ماند. هم‌اکنون SSL یک استاندارد فنی است و توسط میلیون‌ها وب‌سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت بیشتر انتقال اطلاعات استفاده می‌شود.

این گواهی موارد زیر را فراهم می‌کند:

1. بسته‌های اطلاعاتی را در هنگام تبادل در شبکه، رمزگذاری می‌کند.
2. ارتباط بین سرویس‌دهنده و کاربر را در بستری امن و به‌دوراز مداخله دیگران فراهم می‌کند.
3. برقراری رابطه میان سرویس‌دهنده و کاربر را به‌صورت رمز شده و غیرقابل‌خواندن برای دیگران، فراهم می‌کند.
4. کاربر می‌تواند از صحت تبادل اطلاعات اطمینان حاصل کند.
5. از رؤیت، تغییر و سوء استفاده اطلاعات مبادله شده توسط شخص ثالث و غیرمجاز جلوگیری می‌کند.
6. هویت وب‌سایت یا سرویس‌های نرم‌افزاری را تأیید می‌کند.
7. صحت سایت را از این نظر که سایت جعلی نباشد تأیید می‌کند.
8. هویت مالکین سایت‌ها، جهت تأیید اصالت آن‌ها بر طبق ضوابط و مقررات کشور را احراز می‌کند.
کدام وب‌سایت‌ها دارای گواهی SSL هستند؟
برای اطمینان از این‌که وب‌سایتی دارای گواهی ریشه است، هنگام ورود به سایت، در کنار آدرس سایت، در مرورگر شما یک علامت قفل نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی قفل ظاهرشده در مرورگر وب اطلاعات گواهی صادرشده قابل‌مشاهده خواهد بود و شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این وب‌سایت امن باشد.

حال در دو شکل زیر تفاوت میان مدل امن (استفاده از وب‌سایت‌های دارای SSL) و مدل ناامن را مشاهده می‌نمایید.

مدل غیر امن :
 
 
اما در امن :
 

 


فعالیت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد. و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.